(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Tmax (Nr 6217203)

Yamaha Tmax

Marka i model:

Yamaha Tmax

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1637.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Coín

22 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Arinaga

29 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże tylko pozornie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.