Yamaha TMax (Nr 6505372)

Yamaha TMax
Waga Sztuk:
Yamaha TMax
Długość
224 cm
208 kg
1
Łączna waga: 208 kg
Dystans: 623 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 28 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 15 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.