Yamaha TMax (Nr 6505399)

Yamaha TMax
Waga Sztuk:
Yamaha TMax
Długość
224 cm
208 kg
1
Łączna waga: 208 kg
Dystans: 623 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 28 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 15 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż tylko na pozór. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.