Yamaha Tracer 700 GT (Nr 7812763)

Yamaha Tracer 700 GT
Waga
Sztuk
Yamaha Tracer 700 GT
Długość
214 cm
196 kg
1
Łączna waga:
196 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

1 wrz 2022

Adres i termin dostawy

Japonia, Tokio, Tokio

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.