Yamaha Tracer 900 (Nr 7551289)

Yamaha Tracer 900
Waga
Sztuk
Yamaha Tracer 900
Długość
216 cm
214 kg
1
Łączna waga:
214 kg
Dystans
2858 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 1 kwi 2021 do 15 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.