Yamaha Tracer 900 GT (Nr 6482769)

Yamaha Tracer 900 GT

Marka i model:

Yamaha Tracer 900 GT

Waga w kg (łączna):

225

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

5 gru 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, New York City, Nowy Jork

12 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.