(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha ttr 600 de 1998 (Nr 4977414)

Marka i model:

Yamaha ttr 600

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 sty 2020 do 22 sty 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Vii Región Del Maule, Talca

8 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.