(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

yamaha ttr600 (Nr 4687572)

yamaha ttr600

Marka i model:

yamaha ttr600

Waga w kg (łączna):

140

Budżet zlecenia [€]:

5

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 312.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

12 lip 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Motril

15 lip 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.