Yamaha TW 125 (Nr 6676942)

Yamaha TW 125
Waga Sztuk:
Yamaha TW 125
Długość
214 cm
118 kg
1
Łączna waga: 118 kg
Dystans 775 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Marsylia

Od 16 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 17 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.