Yamaha TZM 150cc (Nr 6027980)

Yamaha TZM 150cc

Marka i model:

Yamaha

Waga w kg (łączna):

119

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Tajlandia, Songkhla, Hat Yai

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 26 lip 2020 do 27 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.