(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha V-Star 650, 2009r. (Nr 5007930)

Marka i model:

Yamaha V-Star 650 Custom

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 2501.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 3 wrz 2019 do 6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Limerick, Limerick

15 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.