(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha Virago (Nr 5973301)

Marka i model:

Yamaha Virago XV535

Waga w kg (łączna):

185

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Kępno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.