Yamaha Virago (Nr 7819689)

Yamaha Virago
Waga
Sztuk
Yamaha Virago
Długość
219 cm
139 kg
1
Łączna waga:
139 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Pensylwania, East Stroudsburg

Od 4 lis 2021 do 7 lis 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 30 gru 2021 do 23 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.