(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha Virago (Nr 8079917)

Waga
Sztuk
Yamaha Virago
Długość
219 cm
139 kg
1
Łączna waga:
139 kg
Dystans
550 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Nowa Wieś Wielka

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Chełm

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.