(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-03-10 07:10

yamaha virago 125 (Nr 2458264)

yamaha virago 125

Marka i model:

yamaha virago 125

Waga w kg (łączna):

100.00

Dystans: 633.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gryfino, 74-100, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wadowice, 33860, Polska

Termin elastyczny