(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha virago 250 (Nr 4741624)

Yamaha virago 250

Marka i model:

Yamaha virago

Waga w kg (łączna):

147.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2216.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 20 lip 2019 do 23 sie 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.