(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha virago 250 ccm (Nr 5592843)

Yamaha virago 250 ccm

Marka i model:

Yamaha virago 250 ccm

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg

31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

28 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.