(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Virago 535 (Nr 4720048)

Yamaha Virago 535

Marka i model:

Yamaha Virago 535

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 11 lis 2019 do 15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Wietnam, Quận 1, Tp Hcm

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.