(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha vmax (Nr 5614275)

Yamaha vmax

Marka i model:

Yamaha vmax

Waga w kg (łączna):

295

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1227.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bochum

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Żupania Karlowacka, Ogulin

Od 9 mar 2020 do 13 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.