Yamaha VMAX (Nr 7955869)

Yamaha VMAX
Waga
Sztuk
Yamaha VMAX
Długość
240 cm
310 kg
1
Łączna waga:
310 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

Od 3 wrz 2021 do 15 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, Bahia, Salvador

Od 3 paź 2021 do 17 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.