Yamaha vstar de luxe ******* (Nr 7947466)

Yamaha vstar de luxe *******
Waga
Sztuk
Yamaha vstar de luxe 1300 2016
Długość
249 cm
325 kg
1
Łączna waga:
325 kg
Dystans
1556 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Meksyk, Chihuahua, Colonia Juárez

Od 17 lis 2021 do 19 lis 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Querétaro, Querétaro

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.