(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha wr250R (Nr 5651011)

Yamaha wr250R

Marka i model:

yamahawr250r

Waga w kg (łączna):

145

Budżet zlecenia [€]:

5000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 925.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

13 sty 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Bretania, Guingamp

29 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.