(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha wrf250r (Nr 6033543)

Yamaha wrf250r

Marka i model:

yamaha wrf250

Waga w kg (łączna):

130

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 3228.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

8 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.