(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-19 12:15

yamaha x city

(Nr 2164521)
yamaha x city

Marka i model:

yamaha city

Waga w kg (łączna):

150.00

Dystans: 487.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Siedlce, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rydułtowy, 44-280, Polska

Termin elastyczny