(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha x max 125 (Nr 4616085)

Yamaha x max 125

Marka i model:

Yamaha x max

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [€]:

75

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 976.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Lepe

6 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.