(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha X-Max 250 (Nr 6666876)

Yamaha X-Max 250
Waga
Sztuk
Yamaha X-Max 250
Długość
222 cm
165 kg
1
Łączna waga:
165 kg
Dystans
543 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Burjassot

Od 7 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Maracena

Od 8 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.