(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha X-MAX 400 (Nr 7900016)

Waga
Sztuk
Yamaha X-MAX 400
Długość
219 cm
215 kg
1
Łączna waga:
215 kg
Dystans
2408 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 58390

Cena: 1080 zł brutto

Nadanie: Termin elastyczny
Dostawa: Termin elastyczny

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sochaczew

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.