(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha xenter 150 (Nr 5651999)

Marka i model:

yamaha xenter 150

Waga w kg (łączna):

140

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 305.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Sankt Gallen, St. Gallen

10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Vaud, Lozanna

11 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.