Yamaha XJ 600 N (Nr 6720430)

Yamaha XJ 600 N
Waga Sztuk:
Yamaha XJ 600 N
Długość
217 cm
195 kg
1
Łączna waga: 195 kg
Dystans 3548 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bochum

Od 25 sty 2021 do 29 sty 2021

Adres i termin dostawy

Cypr, Dystrykt Nikozja, Nikozja

Od 1 lut 2021 do 7 lut 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.