(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

YAMAHA XJ 600 S TYLKO Z DOŚWIADCZENIEM!! (Nr 7284292)

YAMAHA XJ 600 S TYLKO Z DOŚWIADCZENIEM!!
Waga
Sztuk
YAMAHA XJ 600 S TYLKO Z DOŚWIADCZENIEM!!
Długość
220 cm
220 kg
1
Łączna waga:
220 kg
Dystans
1023 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Gmina Związkowa Baumholder

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Kalinowa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.