(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha xj 900 (Nr 1875296)

Yamaha xj 900

Marka i model:

Yamaha xj 900

Waga w kg (łączna):

230.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1108.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Thurgau, Buhwil

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Sucha Beskidzka

Od 29 cze 2017 do 6 lip 2017


Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.