(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-20 11:05

Yamaha xj6

(Nr 2166429)
Yamaha xj6

Marka i model:

Yamaha xj6

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1397.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

High Wycombe, HP11 1BB, Wielka Brytania

10 gru 2017

Adres i termin dostawy

Pawia, 27100, Włochy

13 gru 2017