(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha xj6 (Nr 5866837)

Yamaha xj6

Marka i model:

Yamaha xj6

Waga w kg (łączna):

210

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1343.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Józefowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Slough

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.