Yamaha XJ6 (Nr 6170334)

Yamaha XJ6

Marka i model:

Yamaha XJ6

Waga w kg (łączna):

300

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2382.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

18 lip 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Nordland, Narvik

18 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.