(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha XJ6 (Nr 6755068)

Waga Sztuk:
Yamaha XJ6
Długość
212 cm
210 kg
1
Łączna waga: 210 kg
Dystans 614 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Polska, Gądek

26 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Wola Piasecka

2 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.