(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha XJ6 (Nr 7534451)

Yamaha XJ6
Waga
Sztuk
Yamaha XJ6
Długość
212 cm
210 kg
1
Łączna waga:
210 kg
Dystans
117 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Sabnie

3 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

3 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.