(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha xj6-n (Nr 4769444)

Marka i model:

Yamaha xj6

Waga w kg (łączna):

206

Budżet zlecenia [€]:

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2756.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 14 sie 2019 do 19 sie 2019

Adres i termin dostawy

Czechy, Praga, Praga

Od 17 sie 2019 do 22 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.