(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha xj600 (Nr 4109570)

Marka i model:

Yamaha Xj600

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1021.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 26 mar 2019 do 6 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Kalety

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.