(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha xj600 (Nr 6241150)

Yamaha xj600

Marka i model:

Yamaha xj600

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 549.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Biskupiec

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Oświęcim

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.