(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-21 19:45

Yamaha xjr 1300

(Nr 2170467)

Marka i model:

Yamaha xjr 1300

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1457.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

     Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Mysen, 1850, Norwegia

Od 21 lis 2017 do 1 gru 2017

Adres i termin dostawy

Ramberg, Norwegia

Termin elastyczny