Yamaha xmax 125 (Nr 5250370)

Yamaha xmax 125

Marka i model:

Yamaha xmax 125

Waga w kg (łączna):

169.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 348.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

30 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Alacant

Od 2 lut 2020 do 3 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.