Yamaha XMAX 125 (Nr 6535690)

Yamaha XMAX 125
Waga Sztuk:
Yamaha XMAX 125
Długość
219 cm
175 kg
1
Łączna waga: 175 kg
Dystans: 2255 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Reus

Od 23 paź 2020 do 26 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Stirling, Stirling

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.