Yamaha XMAX 125 (Nr 7608495)

Yamaha XMAX 125
Waga
Sztuk
Yamaha XMAX 125
Długość
219 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
3247 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Essex, Colchester

Od 17 sie 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

Od 25 sie 2021 do 31 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.