(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Xmax 125 cc (Nr 4541137)

Yamaha Xmax 125 cc

Marka i model:

Yamaha Xmax 125

Waga w kg (łączna):

90.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1255.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

25 cze 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

28 cze 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.