(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha xmax 400 (Nr 4551769)

Yamaha xmax 400

Marka i model:

Yamaha x Max 400

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1116.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

24 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.