Yamaha xsr 155 (Nr 6356517)

Marka i model:

Yamaha xsr 155

Waga w kg (łączna):

135

Budżet zlecenia [€]:

192

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

1 gru 2020

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Antioquia, Medellín

18 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.