Yamaha XSR900 (Nr 6568251)

Yamaha XSR900
Waga
Sztuk
Yamaha XSR900
Długość
208 cm
195 kg
1
Łączna waga:
195 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Quebec, Montreal

Od 16 kwi 2021 do 1 maj 2021

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Od 1 cze 2021 do 4 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.