(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha XT 125 R (Nr 5155342)

Yamaha XT 125 R

Marka i model:

Yamaha XT 125 R

Waga w kg (łączna):

120.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 30.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Ustron K Cieszyna

27 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

27 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.