(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha XT 350 (Nr 7617178)

Yamaha XT 350
Waga
Sztuk
Yamaha XT 350
Długość
224 cm
130 kg
1
Łączna waga:
130 kg
Dystans
317 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Pinto

12 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Teruel

30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.