yamaha xt 600 (Nr 6329943)

yamaha xt 600

Marka i model:

yamaha xt 600

Waga w kg (łączna):

160

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3479.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

28 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.